tel.: +48 22 425 40 00
kom.: +48 601 698 888
e-mail: info@avrent.pl

Video Mapping 3D

Video Mapping - to nowoczesna technologia wyświetlania wizualizacji na budynkach, przedmiotach  oraz innych obiektach. Technika ta wykorzystuję strukturę płaszczyzn na których dana projekcja jest wyświetlana. Mapa obiektu oraz doskonałe ustawienie projektora/projektorów daje nam możliwość uzyskania niesamowitego widowiska multimedialnego, które może być obserwowane jednocześnie przez setki a nawet tysiące widzów.

                                                                       Video Mapping jest połączeniem 3 podstawowych komponentów:

1. Mapa obiektu

Aby perfekcyjnie wyświetlić obraz na strukturze obiektu, potrzebna jest jego wirtualna mapa. Jest to dokładny skan powierzchni, uwzględniający każdy, nawet najmniejszy element architektury - wypukłości, załamania, zgięcia itp. W przypadku fasad budynków są to podstawowe elementy takie jak drzwi, okna, kolumny, zdobienia, itp. 

2. Animacja

Kolejnym krokiem jest przygotowanie animacji według wskazówek klienta, która następnie zostanie nałożona na wykonaną wcześniej mapę obiektu. Co prawda animacja może mieć dowolną długość oraz rozdzielczość to ze względu na specyfikację rozwiązania (duży format) zalecane jest wykorzystanie możliwie wysokiej rozdzielczości.

3. Sprzęt oraz oprogramowanie

W zależności od lokalizacji, jasności otoczenia oraz wielkości obiektu, dobierane są projektory z odpowiednimi obiektywami oraz odpowiedniej mocy. Przy realizacjach mappingowych stosuje się zazwyczaj od 1 do 4 projektorów, które przy wykorzystaniu media serwerów wyświetlają jeden, spójny obraz. Projektory te wyświetlają obraz o mocy 10 000 - 20 000 ANSI każdy.